Smoothie freskuese me pjepër me ananas për verën

Smoothie freskuese me pjepër me ananas për verën

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Smoothie me pjepër është shumë freskuese dhe shijon si verë! Smoothie-i përbëhet nga pjepri, shalqiri dhe ananasi. Pija e ftohtë është shumë e dobishme, veçanërisht në ditët e nxehta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie freskuese me pjepër me ananas për verën
Smoothie freskuese me pjepër me ananas për verën

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Smoothie me pjepër është shumë freskuese dhe shijon si verë! Smoothie-i përbëhet nga pjepri, shalqiri dhe ananasi. Pija e ftohtë është shumë e dobishme, veçanërisht në ditët e nxehta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije freskuese, Receta me video, Smoothies | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 feta shalqi
 • ½ pjepër, p.sh. pjepër
 • 3-4 copë ananasi
 • shurup agave, sipas shijes
 • 500-700 ml ujë, të ftohtë
 • Gjete nenexhiku, sipas dëshirës
 • Lëng lime, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Qërojini copat e ananasit.
 2. Lutni farat e pjeprit me një lugë.
 3. Pjeprin në copa dhe hiqni lëkurën.
 4. Vendosni ananasin, pjeprin dhe shalqirin në blender.
 5. Rrokullisni gëlqeren me presion dore dhe Përgjysmoni.
 6. Shtypni lëngun nga gjysma e gëlqeres.
 7. Shtoni gjethet e mentes.
 8. Hidhni me ujë të ftohtë dhe bëjeni purenë në një smoothie të imët.
 9. Ëmbëlsojeni smoothie-n e pjeprit me shurup agave sipas shijes.

Vegla

 • thikë
 • lugë
 • blender