Smoothie jeshile me spinaq, avokado, banane dhe mango

Smoothie jeshile me spinaq

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

gjelbra me spinaq, avokado, banane, mango dhe mandarinë jo vetëm që ju mbush, por edhe shijon shumë. Ngjyra jeshile dhe konsistenca kremoze e smoothie-t jeshil ju ftojnë në një rostiçeri të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie jeshile me spinaq
Smoothie jeshile me spinaq

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

gjelbra me spinaq, avokado, banane, mango dhe mandarinë jo vetëm që ju mbush, por edhe shijon shumë. Ngjyra jeshile dhe konsistenca kremoze e smoothie-t jeshil ju ftojnë në një rostiçeri të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 60 g spinaq
 • 1 avokado
 • 1 banane, e pjekur
 • 1 mango
 • 1 mandarinë
 • 600-800 ml lëng molle, të ftohtë

Udhëzime

 1. Lajeni spinaqin dhe vendoseni në blender.
 2. Qëroni bananen dhe ia shtoni spinaqit.
 3. Shtoni mangon.
 4. Nxirreni mishin e avokados dhe vendoseni në blender.
 5. Qëroni mandarinën dhe vendoseni në blender.
 6. Me Mbushni me lëng molle dhe përzieni gjithçka në një smoothie kremoze.
 7. Hidhni smoothie me spinaq në gota dhe shijoni.

Vegla

 • Blender
 • Thikat
 • Syzet