Smoothie jeshile me spinaq, banane dhe portokall

Smoothie jeshile me spinaq

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Smoothie jeshile me spinaq, banane dhe portokall ka shije të shijshme dhe jep fuqinë e duhur. Spinaqi jep ngjyrën e gjelbër dhe ai me banane dhe portokall është mrekullisht frutash.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie jeshile me spinaq
Smoothie jeshile me spinaq

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Smoothie jeshile me spinaq, banane dhe portokall ka shije të shijshme dhe jep fuqinë e duhur. Spinaqi jep ngjyrën e gjelbër dhe ai me banane dhe portokall është mrekullisht frutash.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije joalkoolike, Smoothies | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 50 g spinaq
 • 1 banane, e qëruar
 • 1 portokall
 • 1 copë xhenxhefil
 • 200 ml ujë, e ftohtë

Udhëzime

 1. Qëroni bananen.
 2. Shtypni lëngun e një portokalli.
 3. Spinaqin e larë e vendosni në blender.
 4. Shtoni bananen dhe lëngun e portokallit.
 5. Mbusheni me ujë.
 6. Grini me xhenxhefil, nëse keni like.
 7. Të gjitha përzihen në një smoothie.
 8. Gëzojeni smoothie-në jeshile të ftohtë.

Vegla

 • Blender
 • Grater
 • Glasses