Smoothie kremoz kungull me portokall, akullore vanilje dhe banane

Smoothie kremoz kungull me portokall

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kungulli me portokall dhe banane është super kremoz dhe ka shije tepër të shijshme. Smoothie-n mund ta përgatisni për mëngjes, si meze të lehtë ose si ëmbëlsirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie kremoz kungull me portokall
Smoothie kremoz kungull me portokall

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kungulli me portokall dhe banane është super kremoz dhe ka shije tepër të shijshme. Smoothie-n mund ta përgatisni për mëngjes, si meze të lehtë ose si ëmbëlsirë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije joalkoolike, Smoothies | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 portokall
 • 1 banane
 • 50 g kungull i gatuar
 • 1 lugë akullore vanilje, përafërsisht 70 g

Udhëzime

 1. Pretoni portokallin përgjysmë.
 2. Shtypni lëngun.
 3. Qëroni bananen dhe priteni në feta.
 4. Preni kungullin në copa.
 5. I pastroni të gjithë përbërësit në blender derisa të bëhen krem.
 6. Smoothie me kungull në gota mbushni dhe shërbejeni.

Vegla

 • Thikë
 • Shtypës agrumesh
 • Blender
 • Syza