Smoothie kremoze me kunguj Halloween me banane dhe hurma

Smoothie kremoze me kunguj Halloween me banane dhe hurma

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Smoothie kremoze dhe ushqyese me kunguj dhe banane. Smoothie-ja është e rafinuar me hurma dhe kanellë dhe e rafinuar mrekullisht me krem.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie kremoze me kunguj Halloween me banane dhe hurma
Smoothie kremoze me kunguj Halloween me banane dhe hurma

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Smoothie kremoze dhe ushqyese me kunguj dhe banane. Smoothie-ja është e rafinuar me hurma dhe kanellë dhe e rafinuar mrekullisht me krem.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

  • 2 banane, të pjekura
  • 200 g pure kungull
  • 3-4 hurma
  • 1 majë kanellë
  • 500 ml qumësht

Udhëzime

  1. Pastroni bananet, purenë e kungullit, hurmat, majë kanellë dhe qumësht në një blender.
  2. Hidhni smoothie-në kremoze të kungujve në gota.
  3. Zbukuroni smoothie-n e kungujve të Halloween me krem pana.

Vegla

  • Blender
  • Kavanoza