Smoothie kremoze me spinaq me ananas, banane dhe avokado

Smoothie kremoze me spinaq me ananas

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Smoothie me spinaq është një smoothie perfekt për mëngjes që përzihet shpejt me ananasin e freskët dhe gjethet e spinaqit. Avokado dhe banania e ngrirë e bëjnë smoothie-t një shije kremoze dhe ka një aromë të lehtë kokosi me një nuancë xhenxhefili.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie kremoze me spinaq me ananas
Smoothie kremoze me spinaq me ananas

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Smoothie me spinaq është një smoothie perfekt për mëngjes që përzihet shpejt me ananasin e freskët dhe gjethet e spinaqit. Avokado dhe banania e ngrirë e bëjnë smoothie-t një shije kremoze dhe ka një aromë të lehtë kokosi me një nuancë xhenxhefili.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Pranverë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Smoothies, mëngjes | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 50g spinaq, gjethe spinaqi të freskët
 • 150g ananas, fruta të freskëta
 • 1 banane, të ngrira
 • ½ avokado
 • 200g qumësht kokosi
 • 1 copë xhenxhefil, sipas dëshirës
 • shurup panje, opsionale për ëmbëlsim

Udhëzime

 1. Në një blender, kombinoni spinaqin, copat e ananasit, bananen e ngrirë dhe avokadon.
 2. Shtoni copat e xhenxhefilit dhe qumështin e kokosit. Smoothie me spinaq në gota.
 3. Sipër shtoni ananasin dhe një gjethe spinaqi dhe shijojeni me një kashtë.

Vegla

 • Thikat
 • Blender
 • Syzet