Smoothie me boronica me banane, qumësht bajame dhe tërshërë

Smoothie me boronica me banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Një meze e lehtë e bërë nga boronica të ngrira dhe banane të ëmbla. Kjo është e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur dhe është e mrekullueshme për mëngjes ose në mes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me boronica me banane
Smoothie me boronica me banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Një meze e lehtë e bërë nga boronica të ngrira dhe banane të ëmbla. Kjo është e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur dhe është e mrekullueshme për mëngjes ose në mes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 banane
 • 500 ml qumësht bajame, përndryshe qumësht
 • 200 g boronica, të ngrira
 • 60 g thekon tërshërë, të butë
 • mjaltë, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Vendosni boronicat e ngrira në blender dhe bëjini pure me pak qumësht bajame.
 2. Qëroni bananet dhe shtoni.
 3. Hidhni qumështin e mbetur të bajameve dhe përzieni në tërshërën.
 4. Smoothie me boronica Hidheni në gota.
 5. Nëse dëshironi, zbukurojeni smoothie-n me një fetë banane dhe boronica dhe shërbejeni me një kashtë.

Nach Geschmack den Smoothie mit Honig süßen.

Vegla

 • Blender
 • Glasses