Smoothie me fruta me mollë, banane dhe tërshërë

Smoothie me fruta me mollë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 8 minuta

Një pije e pasur dhe kremoze me një aromë të mrekullueshme frutash dhe kanelle. Të gjithë përbërësit thjesht duhet të futen në blender dhe pas pak minutash keni një të shijshme që mund të shërbehet mrekullisht për mëngjes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me fruta me mollë
Smoothie me fruta me mollë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 8 minuta

Një pije e pasur dhe kremoze me një aromë të mrekullueshme frutash dhe kanelle. Të gjithë përbërësit thjesht duhet të futen në blender dhe pas pak minutash keni një të shijshme që mund të shërbehet mrekullisht për mëngjes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 1 banane
 • 1 mollë
 • ¹⁄4 filxhan lëng molle
 • ¹⁄4 filxhan kos të thjeshtë, ose kos grek
 • 2 lugë tërshërë të mbështjellë
 • 1 majë kanellë

Udhëzime

 1. Qëroni frutat dhe pritini në copa të vogla.
 2. Vendosni bananen dhe mollën në një blender.
 3. Mbusheni me kos të thjeshtë dhe lëng molle.
 4. Shtoni tërshërën dhe kanellën.
 5. Të pastroni gjithçka në një smoothie kremoze. .
 6. Smoothie me fruta për Shijoni mëngjesin.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • qëruese
 • përzierëse qëndrimi