Smoothie me kastravec të gjelbër për mëngjes

Smoothie me kastravec të gjelbër për mëngjes

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky smoothie freskues me kastravec është i mbushur me përbërës të shëndetshëm. Bomba e vërtetë e vitaminës e bërë nga trangujve, lëngut të agrumeve, rozmarinës dhe mjaltit është bërë në asnjë kohë. Smoothie me kastravec jeshil mund të pihet për mëngjes ose në mes në ditët e nxehta të verës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me kastravec të gjelbër për mëngjes
Smoothie me kastravec të gjelbër për mëngjes

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky smoothie freskues me kastravec është i mbushur me përbërës të shëndetshëm. Bomba e vërtetë e vitaminës e bërë nga trangujve, lëngut të agrumeve, rozmarinës dhe mjaltit është bërë në asnjë kohë. Smoothie me kastravec jeshil mund të pihet për mëngjes ose në mes në ditët e nxehta të verës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: smoothie | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1/2 gëlqere
 • 1 kastravec
 • 1/2 portokall
 • 3 lugë mjaltë
 • 2 degë rozmarinë
 • 1 filxhan ujë

Udhëzime

 1. Prejeni kastravecin në copa dhe vendoseni në një blender.
 2. Lëngun e limonit dhe portokallit e shtrydhni.
 3. Kastravecit shtoni lëngjet e agrumeve dhe rozmarinën.
 4. Shtoni mjaltin dhe ujin dhe përzieni mirë.
 5. Shërbejeni smoothie-n e kastravecit me kube akulli .

Vegla

 • Thikë
 • Blender
 • Glass