Smoothie me luleshtrydhe me boronica dhe banane

Smoothie me luleshtrydhe me boronica dhe banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Një smoothie frutash me luleshtrydhe me boronica dhe lëng portokalli është zgjidhja e duhur, veçanërisht në verë. Banania e ngrirë e bën smoothie-n vërtet kremoz. Smoothie-ja është shumë freskuese dhe e lehtë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me luleshtrydhe me boronica dhe banane
Smoothie me luleshtrydhe me boronica dhe banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Një smoothie frutash me luleshtrydhe me boronica dhe lëng portokalli është zgjidhja e duhur, veçanërisht në verë. Banania e ngrirë e bën smoothie-n vërtet kremoz. Smoothie-ja është shumë freskuese dhe e lehtë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: smoothie | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 200g luleshtrydhe
 • 150g boronica
 • 1 banane, e ngrirë
 • 500ml lëng portokalli
 • 2 luleshtrydhe, për zbukurim
 • sheqer, për zbukurim

Udhëzime

 1. Shpëlajini luleshtrydhet dhe hidhni zarzavatet.
 2. Renditni boronicat.
 3. Vendosni bananen e ngrirë dhe lëngun e portokallit në tasin e mikserit.
 4. Shtoni luleshtrydhet dhe boronicat dhe bëni pure derisa të jenë të lëmuara.
 5. Bëni një buzë sheqeri në gotë. sipas dëshirës.
 6. Hidheni smoothie-n me luleshtrydhe në gota dhe zbukurojeni secilën me një luleshtrydhe.

Vegla

 • Thikat
 • Blender
 • Kavanoza