Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos, tërshërë dhe bajame

Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Qoftë për mëngjes apo për drekë, smoothie me mjedër është një vakt i mrekullueshëm. Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos, tërshërë dhe bajame ka shije frute dhe shumë freskuese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos
Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Qoftë për mëngjes apo për drekë, smoothie me mjedër është një vakt i mrekullueshëm. Smoothie me mjedër me pak karbohidrate me kos, tërshërë dhe bajame ka shije frute dhe shumë freskuese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 150 g mjedra, të ngrira
 • 100 g luleshtrydhe, të ngrira
 • 100 g kos
 • 40 g thekon tërshërë
 • 40 g bajame të bluara
 • 300 ml qumësht tërshërë
 • 400 ml ujë

Udhëzime

 1. Hidhni mjedrat në blender së bashku me luleshtrydhet.
 2. Shtoni kosin, tërshërën e mbështjellë dhe bajamet.
 3. Hidhni qumështin e tërshërës.
 4. Mbusheni me ujë.
 5. Purejeni gjithçka në një smoothie kremoze.
 6. Smoothie

 7. Raspberry në Mbush gotat dhe shijohu.

Vegla

 • Blender
 • Kavanoza