Smoothie me pjepër me banane, qumësht dhe kos

Smoothie me pjepër me banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

I butë, i butë, i shijshëm dhe veror – ky smoothie i pazakontë me shalqi dhe banane ka shije të mrekullueshme! Smoothie-ja freskuese bëhet një trajtim kremoz me qumësht dhe kos.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie me pjepër me banane
Smoothie me pjepër me banane

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

I butë, i butë, i shijshëm dhe veror – ky smoothie i pazakontë me shalqi dhe banane ka shije të mrekullueshme! Smoothie-ja freskuese bëhet një trajtim kremoz me qumësht dhe kos.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Amerika Qendrore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: smoothie | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

  • 1 filxhan shalqi, tul i prerë në kubikë
  • 1 banane, i prerë në feta
  • 1 filxhan kos grek
  • ¹⁄₂ filxhan qumësht
  • ¹⁄₂ gëlqere

Udhëzime

  1. Në një blender vendosni shalqinin dhe bananen e prerë në feta.
  2. Shtoni kosin, qumështin dhe lëngun e limonit.
  3. Peedre derisa të keni një smoothie kremoze.

Shalqini dhe banania mund të ngrihen paraprakisht për ta bërë smoothie-n më të trashë dhe më të butë.

Vegla

  • Blender
  • Kavanoza