Smoothie vegane me mollë me arra, kanellë dhe qumësht bajame

Smoothie vegane me mollë me arra

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Molla është një pije aromatike e vjeshtës me nota të lehta kanelle dhe arrëmyshk. Smoothie-i bëhet pure me qumësht bajame dhe kube akulli derisa të bëhet krem dhe mund të shijohet për mëngjes ose si meze të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie vegane me mollë me arra
Smoothie vegane me mollë me arra

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Molla është një pije aromatike e vjeshtës me nota të lehta kanelle dhe arrëmyshk. Smoothie-i bëhet pure me qumësht bajame dhe kube akulli derisa të bëhet krem dhe mund të shijohet për mëngjes ose si meze të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 mollë
 • 2 lugë arra
 • 1 lugë kanellë të bluar
 • 1 majë arrëmyshk
 • ¹⁄₂ filxhan qumësht bajame
 • 6 kube akulli

Udhëzime

 1. Pritni mollët.
 2. Prisni frutat në copa sa një kafshatë.
 3. Vendosni mollët në një blender.
 4. Shtoni arrat, kanellën, arrëmyshkun, qumështin e bajames dhe kube akulli.
 5. Prisni gjithçka në një smoothie kremoze.
 6. Hidhni smoothie me mollë në gota dhe shijoni.

Vegla

 • Blender
 • thikë