Snack i shpejtë i Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek për festë

Snack i shpejtë i Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek për festë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Këto fshesa të ëmbla shtrigash të bëra nga shkopinj gjevrek dhe djathi Gouda pasurojnë çdo shuplakë të Halloween. Një meze e lehtë që përgatitet shpejt dhe lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Snack i shpejtë i Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek për festë
Snack i shpejtë i Halloween me djathë dhe shkopinj gjevrek për festë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Këto fshesa të ëmbla shtrigash të bëra nga shkopinj gjevrek dhe djathi Gouda pasurojnë çdo shuplakë të Halloween. Një meze e lehtë që përgatitet shpejt dhe lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 4-6 degë majdanoz, ose qiqra
  • 5 feta Gouda
  • 10 shkopinj gjevrek

Udhëzime

  1. Prisni fetat Gouda përgjysmë për së gjati.
  2. Prisni djathin në intervale të vogla në mënyrë që të bëhet thekë.
  3. Vendosni shkopinjtë e gjevrekut në fund të çdo fete djathi.
  4. Rrotulloni djathin sipër.
  5. Sigurojeni me majdanoz dhe keni mbaruar ushqimin e Halloween.

Vegla

  • thikë