Snacks mumje të Halloween me salcice në fustan

Snacks mumje të Halloween me salcice në fustan

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Ato janë kthyer në mumie dhe bëjnë një meze të lehtë të përsosur në një tavolinë bufeje të Halloween. E shpejt per tu bere dhe shume e shijshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Snacks mumje të Halloween me salcice në fustan
Snacks mumje të Halloween me salcice në fustan

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Ato janë kthyer në mumie dhe bëjnë një meze të lehtë të përsosur në një tavolinë bufeje të Halloween. E shpejt per tu bere dhe shume e shijshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 125 ml ujë, i vakët
 • ½ kub maja
 • 1 lugë gjelle vaj
 • ½ lugë çaji kripë
 • ½ majë sheqer
 • 250 g miell
 • 2 kavanoza salsiçe, përafërsisht. 500 g peshe te kulluar
 • ketchup
 • djath, per sy

Udhëzime

 1. Tërrmoni majanë në ujin e vakët dhe përzieni me pak sheqer, kripë dhe vaj.
 2. Lëreni brumin e picës për rreth 15 minuta.
 3. Sitni miellin në një enë dhe shtoni majanë e tretur.
 4. E gatuajmë të gjithë për të formuar një brumë të lëmuar dhe e mbulojmë me një leckë dhe e lëmë të ngrihet në një vend të ngrohtë për rreth 30-40 minuta.
 5. E shtrijmë brumin në një drejtkëndësh afërsisht 5 mm të hollë dhe e presim përafërsisht 12- 15 fjongo.
 6. Rreth shiritat e brumit Mbështilleni salsiçet duke e lënë fytyrën e mumjes të hapur.
 7. Sulsiçet e mamave i pjekim në furrë në temperaturën 180 gradë për rreth 20 minuta.
 8. Vendosim sytë tek fytyrat e mumit me djathë.
 9. Shërbejini snacks mumie të Halloween me ketchup.

Vegla

 • tas
 • rul
 • thikë