Speca Halloween të mbushura me mish të grirë, kunguj dhe kunguj të njomë

Speca Halloween të mbushura me mish të grirë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 80 minuta

Specat rrëqethës të Halloween-it janë një domosdoshmëri. E mbushur me mish të grirë, kunguj dhe kunguj të njomë, paprika është një bindje e vërtetë dhe ka shije të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Speca Halloween të mbushura me mish të grirë
Speca Halloween të mbushura me mish të grirë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 80 minuta

Specat rrëqethës të Halloween-it janë një domosdoshmëri. E mbushur me mish të grirë, kunguj dhe kunguj të njomë, paprika është një bindje e vërtetë dhe ka shije të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 3 speca të vegjël të kuq
 • 155 g mish të grirë
 • 70 gr kunguj të njomë
 • 30 gr kungull
 • 1 kërcell qepë të freskët
 • Kripë, sipas shijes
 • Peper, për shije
 • 2 lugë gjelle pasata me domate
 • majdanoz, sipas shijes
 • 1 lugë paprika pluhur, e ëmbël
 • 1 lugë gjelle vaj, për skuqje
 • 70 g mocarela, e grirë në rende

Udhëzime

 1. Prisni majat e specave.
 2. Prisni me kujdes në sy, hundë dhe gojë me një thikë të mprehtë.
 3. Rrenditoni specat e Halloween në një tavë. qepët e pranverës.
 4. Prisni majdanozin.
 5. Ngrohni tiganin dhe derdhni vajin.
 6. Pushët i vendosni në tigan, më pas shtoni mishin e grirë.
 7. Skuqini mirë duke e përzier vazhdimisht.
 8. Shtoni kungullin dhe kungulleshkat dhe i leme te skuqen.
 9. Rrezojini me kripe, piper dhe paprika pluhur.
 10. Shtoni pasaten e domates dhe ne fund shtoni rreth 50 gr djathe mocarela.
 11. Trazijini te gjitha dhe sperkatini me majdanoz.
 12. Specat mbushini me mish i grire.
 13. Përhapeni mocarelën e mbetur mbi mbushjen.
 14. Lërini specat e mbushura të Halloween të piqen në furrë për rreth 35-40 minuta në 200 gradë.
 15. Nxirreni enën me tavë nga furra dhe shijoni specat e Halloween-it. ngrohtë.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • pan
 • spatula
 • tavë enës