Supë krem kungull me kungull i njomë, qepë dhe hudhër

Supë krem kungull me kungull i njomë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Një supë klasike me kunguj e bërë me kunguj të njomë në këtë recetë. Kungulli dhe kungull i njomë janë dyshja perfekte në këtë supë kremoze. Gatuhet shpejt dhe ka shije fantastike.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Supë krem kungull me kungull i njomë
Supë krem kungull me kungull i njomë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Një supë klasike me kunguj e bërë me kunguj të njomë në këtë recetë. Kungulli dhe kungull i njomë janë dyshja perfekte në këtë supë kremoze. Gatuhet shpejt dhe ka shije fantastike.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Supa, Vegjetariane | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 1 qepë
 • 1 thelpi hudhër
 • 50 gr gjalpë
 • 500 gr kungull p.sh.

Udhëzime

 1. Prisni qepët me thelpin e hudhrës dhe i kaurdisni shkurtimisht në gjalpë.
 2. Preni Hokaidon në copa më të vogla.
 3. Shtojeni në masën e qepëve së bashku me fetat e kungujve. minuta.
 4. Më në fund bëni pure çdo gjë dhe e rregulloni me kripë, piper dhe arrëmyshk
 5. Supë kremi me kungull me lyerje mesdhetare kuark dhe bagutë me kokërr.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • tenxhere
 • spatula
 • blender