Supë kremoze kungulli me krem, hudhër dhe mish të grirë

Supë kremoze kungulli me krem

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Qimoni, trumza dhe hudhra i japin një aromë të pasur. E rrumbullakosur me krem, supa ka shije kremoze dhe të butë dhe është perfekte për vjeshtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Supë kremoze kungulli me krem
Supë kremoze kungulli me krem

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Qimoni, trumza dhe hudhra i japin një aromë të pasur. E rrumbullakosur me krem, supa ka shije kremoze dhe të butë dhe është perfekte për vjeshtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: supave | Kuzhina: Kuzhina gjermane

Përbërës

 • 1-2 lugë gjelle vaj
 • 450 g mish viçi i grirë
 • 1 qepë
 • 700-750 ml lëng viçi
 • 400 g pure kungull
 • 1 lugë fara qimnoni
 • 1 lugë trumzë
 • 3 thelpinj hudhër
 • Kripë , sipas shijes
 • Piper per shije
 • 60 ml krem
 • barishte per shije

Udhëzime

 1. Në një tenxhere ngrohni vajin në zjarr mesatar-të lartë.
 2. Skuqni mishin e grirë dhe qepën e grirë për 8-10 minuta duke i përzier vazhdimisht. , dhe hudhrat e grira.
 3. Rrezojeni me kripë dhe piper dhe përziejeni mirë.
 4. Supën e gatuani në zjarr mesatar për 15 deri në 20 minuta të tjera.
 5. Hidhni kremin në supën e kungujve dhe përziejeni përsëri.
 6. Para servirim, spërkasim supën e kungujve me barishte të grira.

Vegla

 • tenxhere
 • spatula
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • kupë supe