Supë kremoze me kunguj me karota, qepë dhe krem pana për Halloween

Supë kremoze me kunguj me karota

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Supë kremi e butë, kadifeje, e shijshme me kunguj dhe karota në pamje nga rrjeta e merimangës. Kjo është një ëmbëlsirë që është e lehtë për t’u bërë në natën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Supë kremoze me kunguj me karota
Supë kremoze me kunguj me karota

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Supë kremi e butë, kadifeje, e shijshme me kunguj dhe karota në pamje nga rrjeta e merimangës. Kjo është një ëmbëlsirë që është e lehtë për t’u bërë në natën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Gatuaj, Rosto | Menu: supave | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 1 kg kungull, pa lëkurë
 • 200 g qepë
 • 150 g karrota
 • 350 ml krem
 • 2 lugë gjelle krem fraîche
 • vaj vegjetal
 • kripë
 • piper

Udhëzime

 1. Prisni imët qepët.
 2. Kingullat i grini në kubikë.
 3. Karrotat grijini në rende.
 4. Skuqini qepët në vaj në një tigan të madh.
 5. Shtoni karotat dhe skuqini lehtë.
 6. Shtoni kungullin. dhe perziejme mire.
 7. Mbulojini perimet me uje.
 8. Rrumbullakosni supen me kripe dhe piper.
 9. Veni kapakun te zieje.
 10. Supen me kungull e ziejme per 15-20 minuta.
 11. Rrumbullakoseni supen me 300 ml krem.
 12. Nëse është e nevojshme, rregullojeni sërish me kripë dhe piper.
 13. Pastrojeni supën me një blender dore.
 14. Përzieni kremin me kremin e mbetur dhe shpërndajeni sipër supës në formë spirale.
 15. Zvarritni një hell druri. supa me kungull duke filluar nga mesi ne forme ylli ne menyre qe te krijohet dekorimi i rrjetes merimangash.
 16. Serbejeni supen me kungull naten e Halloween.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • rende
 • tavë
 • lugë përzierje
 • tenxhere
 • blender dore
 • hell druri