Supë me kërpudha të papërpunuara me avokado, qepë dhe hudhër

Supë me kërpudha të papërpunuara me avokado

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Kjo nuk duhet të gatuhet. Krem, me erëza të pasur dhe shumë aromatike, ky meze është gati në vetëm 10 minuta pa u gatuar. Kjo e bën atë të përsosur për një drekë ose darkë të shpejtë dhe të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Supë me kërpudha të papërpunuara me avokado
Supë me kërpudha të papërpunuara me avokado

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Kjo nuk duhet të gatuhet. Krem, me erëza të pasur dhe shumë aromatike, ky meze është gati në vetëm 10 minuta pa u gatuar. Kjo e bën atë të përsosur për një drekë ose darkë të shpejtë dhe të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: supave | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 375 g kërpudha, të freskëta
 • ½ qepë e kuqe
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 avokado
 • 135 g arra pishe
 • 1 lugë trumzë
 • Kripë, sipas shijes
 • piper i zi, për shije
 • 720 ml ujë

Udhëzime

 1. Pastroni dhe grijini përafërsisht kërpudhat.
 2. Qëroni qepën dhe hudhrën dhe grijini imët.
 3. Lajini, qëroni dhe prisni në kubikë avokadon. .
 4. Hidhni në ujë dhe përpunoni gjithçka me një blender dore në një masë të lëmuar dhe elastike.
 5. Vendosni supën me kërpudha në pjata dhe shërbejeni menjëherë.

Nëse dëshironi, supa me kërpudha mund të ngrohet pak para se ta servirni.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • blender
 • pjatë