Sweet Cupcakes Halloween Fantazma të bëra me krem të bardhë veze në kifle me çokollatë

Sweet Cupcakes Halloween Fantazma të bëra me krem të bardhë veze në kifle me çokollatë

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 80 minuta

Cupcakes të buta me një shije të pasur kakao dhe një sipërme kremi me gëzof të bardhë veze, përbëjnë një ëmbëlsirë të këndshme për Halloween. Fantazmat e lezetshme duken jashtëzakonisht të lezetshme në ato të errëta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sweet Cupcakes Halloween Fantazma të bëra me krem të bardhë veze në kifle me çokollatë
Sweet Cupcakes Halloween Fantazma të bëra me krem të bardhë veze në kifle me çokollatë

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 80 minuta

Cupcakes të buta me një shije të pasur kakao dhe një sipërme kremi me gëzof të bardhë veze, përbëjnë një ëmbëlsirë të këndshme për Halloween. Fantazmat e lezetshme duken jashtëzakonisht të lezetshme në ato të errëta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • kifle me çokollatë
 • 200 ml vaj vegjetal
 • 200 g sheqer
 • 2 vezë
 • ½ lugë ekstrakt vanilje
 • 200 g miell
 • 20 g pluhur kakao
 • ½ lugë pluhur pjekje
 • 150 g kos të thjeshtë
 • Mbushje kremi me të bardhat e vezëve
 • 2 Të bardhat e vezëve
 • 100 g sheqer pluhur
 • 1 majë acid citrik
 • 50 g çokollatë e zezë

Udhëzime

Piqini kiflet me çokollatë

 1. Ngrohni furrën në 180°C.
 2. Rreshtoni formatin e kifleve me kuti letre.
 3. Përzieni vajin vegjetal dhe sheqerin pluhur derisa të jenë të lëmuara.
 4. Përziejini vezët një nga një.
 5. Shtojmë ekstraktin e vaniljes dhe përziejmë mirë.
 6. Sitojmë miellin dhe e përziejmë me kakaon dhe pluhurin për pjekje.
 7. Gjysmën e masës së miellit e hedhim në përbërësit e lëngshëm.
 8. Përziejmë derisa të bëhet një masë homogjene.
 9. Shtojmë kos të thjeshtë dhe e përziejmë sërish.
 10. Shtoni masën e mbetur të miellit dhe përziejini mirë.
 11. Mbushni kupat e kifleve ¾ plot me brumin.
 12. Pjekim kiflet në furrën e parangrohur për 20-25 minuta.
 13. Ftohet plotësisht.
  1. Në një enë të madhe rezistente ndaj nxehtësisë, bashkoni të bardhat e vezëve, sheqerin pluhur dhe acidin citrik.
  2. Rrihni të bardhat e vezëve mbi bain-marie për 4-5 minuta.
  3. Merenga duhet të jetë e fortë dhe me shkëlqim.
  4. Vendosni të bardhat e vezëve në një qese piping.
  5. Kifletët me çokollatë të ftohur me de r Aplikoni krem të bardhë veze në formën e një fantazme.
  6. Vizatoni fytyrat e fantazmave në kek me çokollatë të shkrirë.

Vegla

 • tepsi për kifle
 • kapa letre
 • tas
 • përzierës dore
 • lugë
 • tenxhere
 • tas rezistent ndaj nxehtësisë