Sytë rrëqethës përbindësh petullash për bufenë e Halloween

Sytë rrëqethës përbindësh petullash për bufenë e Halloween

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Pancakes Monster Eyes janë ëmbëlsira ideale. Brumi i petullave përgatitet lehtë dhe petullat piqen shpejt. Të mbushura me banane dhe reçel dhe të mbushura me sy sheqeri, sytë e përbindëshit duken shkëlqyeshëm në një bufe të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sytë rrëqethës përbindësh petullash për bufenë e Halloween
Sytë rrëqethës përbindësh petullash për bufenë e Halloween

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Pancakes Monster Eyes janë ëmbëlsira ideale. Brumi i petullave përgatitet lehtë dhe petullat piqen shpejt. Të mbushura me banane dhe reçel dhe të mbushura me sy sheqeri, sytë e përbindëshit duken shkëlqyeshëm në një bufe të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: mish i pjekur | Menu: Pastiçeri, Receta me video, Snacks, Ëmbëlsirat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 100 g miell
 • 1 majë kripë
 • ½ lugë sheqer vanilje
 • 100 ml qumësht
 • 1 vezë
 • 30 ml ujë të gazuar
 • 4 lugë gjelle reçel mjedër
 • sheqer sytë
 • 2-3 banane

Udhëzime

 1. Përzieni miellin, sheqer vaniljen dhe pak kripë në një enë.
 2. Hidhni qumështin dhe përziejini mirë me kamxhik.
 3. Shtoni vezën dhe ujin e gazuar dhe përziejini derisa të bëhet një masë homogjene.
 4. Ngrohni një tigan.
 5. Me gjalpin Lyejme.
 6. Vendoseni ne tepsi 1 luge brume per petullat, e shperndani brumin ne menyre te barabarte duke e hedhur.
 7. Skuqini petullat nga te dyja anet derisa te marrin ngjyre te arte.
 8. Lyejeni njeren ane te petulles me reçel.
 9. Vendosni bananen mbi të dhe mbështilleni në petulla.
 10. Pretoni petullën e mbushur në copa përafërsisht 2-3 cm të trasha.
 11. Zvarritni dy copa në hell druri.
 12. Vendosni sytë e sheqerit mbi bananet dhe përbindëshin petullat e syve për festën e Halloween janë gati!

Vegla

 • tas
 • hisk
 • tavë
 • lugë
 • thikë
 • furçë kuzhine
 • takëm
 • hell druri