Tartelet e shijshme me gishta me shkopinj gaforre dhe djathë

Tartelet e shijshme me gishta me shkopinj gaforre dhe djathë

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Shkopinjtë dhe djathi i mbushur me gaforre të shijshme janë një meze perfekte ose ushqim ideal për një tryezë bufe. Kanë shije pikante me kopër dhe hudhër dhe janë super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tartelet e shijshme me gishta me shkopinj gaforre dhe djathë
Tartelet e shijshme me gishta me shkopinj gaforre dhe djathë

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Shkopinjtë dhe djathi i mbushur me gaforre të shijshme janë një meze perfekte ose ushqim ideal për një tryezë bufe. Kanë shije pikante me kopër dhe hudhër dhe janë super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Piqni me zemër | Kuzhina: Receta franceze

Përbërës

 • 10 shkopinj gaforre
 • 200 g djathë
 • 3 thelpinj hudhër
 • 2 lugë majonezë
 • kripë, sipas shijes
 • 10 tartelettes
 • kopër, për shije

Udhëzime

 1. Prisni shkopinjtë e gaforreve.
 2. Grini imët djathin dhe përzieni me hudhrën e shtypur.
 3. Shtoni shkopinjtë e gaforres dhe koprën dhe i rregulloni me majonezë dhe kripë.
 4. Tartletat i mbushni me përzierjen e djathit dhe i zbukuroni me barishte. nëse ju pëlqen.

Vegla

 • thikë
 • rende djathi
 • dërrasë prerëse
 • takëm