Tartelet pikante me ton, vezë dhe misër

Tartelet pikante me ton

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ky meze është aq i shpejtë dhe i lehtë për t’u përgatitur sa çdokush mund ta bëjë atë. Vezët zihen më parë dhe më pas përzihen me të gjithë përbërësit. Kastravecat turshi i japin kësaj mbushjeje të shijshme një aromë të veçantë dhe aromë të këndshme. Meze është e shijshme, e shijshme dhe e paraqitur bukur dhe për këtë arsye është e përshtatshme edhe për vaktet festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tartelet pikante me ton
Tartelet pikante me ton

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ky meze është aq i shpejtë dhe i lehtë për t’u përgatitur sa çdokush mund ta bëjë atë. Vezët zihen më parë dhe më pas përzihen me të gjithë përbërësit. Kastravecat turshi i japin kësaj mbushjeje të shijshme një aromë të veçantë dhe aromë të këndshme. Meze është e shijshme, e shijshme dhe e paraqitur bukur dhe për këtë arsye është e përshtatshme edhe për vaktet festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Meze | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 2 vezë
 • 1-2 tranguj
 • 180-200 g ton, konservuar
 • 150 g misër, konservuar
 • Majonezë, sipas shijes
 • 10-15 tartlete të gatshme

Udhëzime

 1. Vezët ziejini fort për rreth 10 minuta, lërini të ftohen dhe qërohen.
 2. Pritni vezët dhe kastravecin në copa të vogla.
 3. Pritni peshkun me pirun.
 4. Përzieni peshkun, misrin, majonezën, vezët dhe kastravec ne nje ene .
 5. Te gjitha perziejme mire.
 6. Mbushim tartalet me masen e perfunduar dhe sherbejme menjehere.

Vegla

 • pan
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas