Tartleta me krem avokado dhe salmon të tymosur për natën e ndërrimit të viteve

Tartleta me krem avokado dhe salmon të tymosur për natën e ndërrimit të viteve

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Mezet e vogla nga tartelet me krem avokado dhe salmon të tymosur kanë shije super të shijshme dhe janë një fillim i mrekullueshëm. Ushqimet e vogla janë veçanërisht të njohura në natën e Vitit të Ri.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tartleta me krem avokado dhe salmon të tymosur për natën e ndërrimit të viteve
Tartleta me krem avokado dhe salmon të tymosur për natën e ndërrimit të viteve

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Mezet e vogla nga tartelet me krem avokado dhe salmon të tymosur kanë shije super të shijshme dhe janë një fillim i mrekullueshëm. Ushqimet e vogla janë veçanërisht të njohura në natën e Vitit të Ri.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Meze, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 8 tarteleta
 • 2 avokado
 • 40-50 g salcë kosi
 • 200 g salmon të tymosur
 • qipe, për zbukurim
 • kripë, për shije
 • piper, për shije

Udhëzime

 1. Keni avokadon përgjysmë dhe grijeni mishin në një tas duke përdorur një lugë. Shtoni salcën e thartë.
 2. Redoseni me kripë dhe piper.
 3. Përdorni një pirun ose blender dore për t’i përzier derisa të bëhet një masë homogjene.
 4. Përhapeni kremin e avokados mbi tartelet. krem
 5. Zbukuroni starterin me disa qiqra të grira hollë dhe shërbejeni.

Vegla

 • thikë
 • lugë
 • blender dore
 • tas