Tigan brokoli me karkaleca, karrota, petë konjac dhe arra pishe

Tigan brokoli me karkaleca

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky tigan i shijshëm me brokoli përgatitet shpejt dhe lehtë. E kombinuar me karkalecat, karotat, hudhrat, qepët, arrat e pishës dhe salcën e sojës – bën një kombinim të shkëlqyeshëm. Petë japoneze konjac e plotësojnë në mënyrë perfekte këtë pjatë pasi janë të ngopura dhe pa kalori.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tigan brokoli me karkaleca
Tigan brokoli me karkaleca

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky tigan i shijshëm me brokoli përgatitet shpejt dhe lehtë. E kombinuar me karkalecat, karotat, hudhrat, qepët, arrat e pishës dhe salcën e sojës – bën një kombinim të shkëlqyeshëm. Petë japoneze konjac e plotësojnë në mënyrë perfekte këtë pjatë pasi janë të ngopura dhe pa kalori.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 400 g brokoli
 • 1 thelbi hudhër
 • ½ qepë
 • 2 karrota
 • 1 lime, organike
 • 2 lugë vaj
 • 50 g arra pishe
 • 2 lugë salcë soje
 • 2 lugë mjaltë
 • 100 ml lëng perimesh
 • 250 g karkaleca, të ngrira thellë
 • 400 g petë konjac
 • thekon djegës, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Pastroni brokolin dhe ndajeni në lule.
 2. Shtypni hudhrën.
 3. Prisni qepën dhe karotat në rripa.
 4. Lajeni gëlqeren në ujë të nxehtë, thajeni dhe grijeni lëvoren në rende.
 5. Shtypni lëngun e limonit. dhe rezervojeni
 6. Nxehni një tigan të thellë në lartë.
 7. Shtoni 1 lugë vaj dhe skuqni brokolin me karota në 2 tufa, 1 minutë secila dhe hiqini.
 8. Shtoni karkalecat e ngrira dhe skuqini për 2- 4 minuta.
 9. Hurdhra Shtoni, qepët, lëvoren e limonit dhe arrat e pishës dhe skuqeni për 1 minutë.
 10. Shtoni salcën e sojës, mjaltin, lëngun e perimeve dhe lëngun e limonit.
 11. Kthejeni brokolin në tigan me karotat dhe ziejini sipër. nxehtësi mesatare në të lartë për 3 minuta.
 12. I trazoni herë pas here .
 13. Shtoni petët konjac dhe i ngrohni për pak kohë.
 14. Taganin e brokolit e rregulloni me djegës dhe e shërbeni menjëherë.

Petët Konjak, të njohura edhe si petët Shirataki, janë pa karbohidrate, yndyrna dhe sigurisht pa kalori. Në të njëjtën kohë, ato ju ngopin mirë dhe ju ndihmojnë të humbni peshë

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • spatula
 • tepsi e thellë
 • shtypja e hudhrave
 • shtypja e agrumeve
 • rende e agrumeve