Topa djathi aromatike me salmon, hudhër dhe susam

Topa djathi aromatike me salmon

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

me salmon dhe qiqra është një meze e mrekullueshme për një rast festiv. Pjekja aromatike e susamit dhe qepët e freskëta të pranverës plotësojnë në mënyrë të përkryer shijen intensive të peshkut. Topthat e djathit përgatiten shumë shpejt, duken interesante dhe shijojnë shumë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Topa djathi aromatike me salmon
Topa djathi aromatike me salmon

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 12 minuta

me salmon dhe qiqra është një meze e mrekullueshme për një rast festiv. Pjekja aromatike e susamit dhe qepët e freskëta të pranverës plotësojnë në mënyrë të përkryer shijen intensive të peshkut. Topthat e djathit përgatiten shumë shpejt, duken interesante dhe shijojnë shumë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropa, Evropa Lindore | Përgatitja: Rosto | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta bullgare

Përbërës

 • 1 fetë djathë të përpunuar
 • 50 g djathë adyghe
 • 1 thelpi hudhër
 • 4 degë qiqra
 • 200 g salmon, pak i kripur
 • 2 lugë majonezë
 • 3 lugë susam

Udhëzime

 1. E grini imët djathin e përpunuar dhe djathin Adyghe.
 2. Qëroni dhe grijeni hudhrën.
 3. Prisni qiqrat.
 4. Prisni salmonin në copa të vogla.
 5. Përziejini mirë djathin, hudhrën, qiqrat, peshkun dhe majonezën. një tas.
 6. Pjeqini farat e susamit për 1 – 2 minuta në një tigan të thatë.
 7. Formoni përzierjen e peshkut dhe djathit në topa të vegjël dhe çdo topth e rrotulloni në susam.
 8. Vendosni topat e djathit në një pjatë sallate dhe shërbejeni si një startues.

Vendoseni djathin në frigorifer për 15 deri në 20 minuta në mënyrë që grirja të funksionojë më mirë.

Vegla

 • rende
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas
 • pjatë