Tortë e lëngshme e Halloween Gugelhupf me sy përbindëshi

Tortë e lëngshme e Halloween Gugelhupf me sy përbindëshi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 90 minuta

Tortë me unazë me lëng me kunguj, mollë dhe çokollatë. Një recetë e lehtë dhe e shijshme simite me sy përbindëshi që është e përkryer për një festë drithëruese të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tortë e lëngshme e Halloween Gugelhupf me sy përbindëshi
Tortë e lëngshme e Halloween Gugelhupf me sy përbindëshi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 90 minuta

Tortë me unazë me lëng me kunguj, mollë dhe çokollatë. Një recetë e lehtë dhe e shijshme simite me sy përbindëshi që është e përkryer për një festë drithëruese të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, tortë | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë

 • 4 vezë
 • 120 g sheqer
 • 200 g miell
 • 1 fq. Pluhur pjekje
 • 200 ml vaj
 • 50 g lajthi, te grira
 • 50 g bajame, te grira
 • 200 g molle, te grira
 • 250 g kungull, te grira
 • 100 g çokollate te zeze

Mbushje

 • 100 g çokollatë e bardhë
 • Sugar sprinkles, jeshile, ose ngjyrosje ushqimore jeshile
 • Fruta, çamçakëz, sy përbindësh
 • Pelte frutash shumëngjyrëshe, vargje
 • Sugar eyes

Udhëzime

Brumi

 1. Rrihni vezët në një enë.
 2. Shtoni sheqerin dhe përzieni me mikser.
 3. Shtoni miellin me pluhurin për pjekje dhe vajin.
 4. Përziejini të gjitha bashkë.
 5. Shtoni arrat, kungullin, mollët dhe çokollatën. .
 6. Te gjitha me perzierje me luge per te formuar nje brum te njetrajtshem.
 7. Lyesim me vaj nje tepsi Gugelhupf dhe e sperkasim me miell.
 8. Brumin e derdhim ne tepsi.
 9. E pjekim kekun ne 180 grade per rreth 60 minuta .
 10. E vendosim torten bundt ne forme shkurtimisht E leme te ftohet.
 11. Nxirreni nga forma dhe e lini te ftohet plotesisht.

Mbushja

 1. Shkrini çokollaten e bardhe.
 2. Përziejini me ngjyrues te gjelber ushqimor ose sperkatni me sheqer jeshil me spërkatje me çokollatë.
 3. Zbukuroni tortën me çokollatë.
 4. Tortë me çamçakëz frutash me ngjyrë Fije, zbukurojeni me pelte frutash sy monster dhe sy sheqeri.
 5. Gugelhupf Shërbejeni tortën në një festë të Halloween.

Vegla

 • Përzierëse dore
 • Tas
 • Gugelhupf
 • Furçë kuzhine