Tortë e vogël kuarku burrë dëbore me manaferra për mëngjesin e Krishtlindjeve

Tortë e vogël kuarku burrë dëbore me manaferra për mëngjesin e Krishtlindjeve

Është acar dhe ftohtë dhe është koha për një burrë dëbore! Torta e lezetshme e kuarkut me burrë dëbore është e shpejtë për t’u bërë dhe thjesht ka një shije fantastike të shijshme.

Ju lutemi vlerësoni recetën

5 yje nga 6 vota

Përbërësit

Ëmbëlsira Quark

 • 75 g miell
 • 1 vezë
 • 1 fq. Sheqer vanilje
 • 1 majë kripë
 • 50 g quark
 • 50 ml qumësht
 • 50 ml krem
 • 1 lugë pluhur pjekjeje

Për zbukurim

 • 1-2 luleshtrydhe
 • 2-3 boronica
 • 2 marshmallows
 • 2- 3 shkopinj gjevrek
 • 1 lugë kokos të grirë

Udhëzimet

 1. Përziejini shumë mirë miellin, pluhurin për pjekje, vezën, sheqer vaniljen, kripën, kuarkun, qumështin dhe ajkën.
 2. Lëreni brumin të fryhet për rreth 15 minuta. tavë.
 3. Tre ëmbëlsira kuarke Rregulloni në një pjatë në formën e një burrë dëbore.
 4. Dekoroni me luleshtrydhe, boronica, shkopinj gjevrek, kokos të grirë dhe marshmallow.

Utils

 • tas
 • lugë
 • pan
 • lugë
 • pjatë

Recetat e fundit