Tortë kremoze me biskota pa pjekje me gjizë dhe hurma

Tortë kremoze me biskota pa pjekje me gjizë dhe hurma

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 1470 minuta

me një mbushje kremoze kuarku ka shije të shijshme. Torta e biskotave me hurma dhe arra nuk ka nevojë të piqet dhe përgatitet lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Tortë kremoze me biskota pa pjekje me gjizë dhe hurma
Tortë kremoze me biskota pa pjekje me gjizë dhe hurma

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 1470 minuta

me një mbushje kremoze kuarku ka shije të shijshme. Torta e biskotave me hurma dhe arra nuk ka nevojë të piqet dhe përgatitet lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, tortë | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

Krem quark

 • 360 g quark
 • 70 g gjalpë, i butë
 • 2 lugë gjelle sheqer pluhur
 • 1 f. Sheqer vanilinë

Baza e biskotave

 • 300 g hurma
 • 100 g arra të pjekura
 • 100 g biskota
 • 1 lugë gjelle kakao
 • 1 lugë gjelle ujë

Mbushje

 • 40 g çokollatë e bardhë
 • 1 lugë vaj
 • Rrurje çokollate , pasi sipas dëshirës

Udhëzime

Kremi kuark

 1. Vendosni në një tas kuarkun, gjalpin e zbutur, sheqerin pluhur dhe sheqer vaniljen.
 2. Përdorni një blender dore për të përzier të gjitha për të formuar një krem kuarku.

Baza e biskotave

 1. Në një përpunues ushqimi, bluajeni hurmat, arrat, biskotat dhe pluhur kakao në një masë biskotash ngjitëse.
 2. Masen e biskotave vendoseni në një film ngjitës, duke e shtypur fort me duar të lagura.
 3. Përhapeni kremin sipër dhe rrotullojeni në një role.
 4. Vendosni keku me biskota ne frigorifer gjate nates.

Mbushja e kekut me biskota

 1. Den Hiqeni kekun me biskota nga folia dhe pritini skajet drejt.
 2. Për kremin e çokollatës, shkrini çokollatën e bardhë dhe përzieni me pak vaj.
 3. Mbuloni kekun me biskota me krem çokollate sipas deshires dhe siper me cokollate te grire.

nbsp;

Vegla

 • Mblender dore
 • Përpunues ushqimi
 • Bowl
 • Spatula kuzhine
 • Furçë kuzhine