Vezë të mbushura me shkopinj gaforre dhe merimanga ulliri për Halloween

Vezë të mbushura me shkopinj gaforre dhe merimanga ulliri për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky meze me vezë me shkopinj gaforre është i thjeshtë dhe megjithatë shumë i shijshëm dhe është i organizuar në mënyrë perfekte. Të zbukuruara me merimangat origjinale, ato janë një meze spektakolare për festivalin më drithërues të vitit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Vezë të mbushura me shkopinj gaforre dhe merimanga ulliri për Halloween
Vezë të mbushura me shkopinj gaforre dhe merimanga ulliri për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky meze me vezë me shkopinj gaforre është i thjeshtë dhe megjithatë shumë i shijshëm dhe është i organizuar në mënyrë perfekte. Të zbukuruara me merimangat origjinale, ato janë një meze spektakolare për festivalin më drithërues të vitit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 6 vezë
 • 150-200 gr shkopinj gaforre
 • barishte, për shije
 • Kripë, për shije
 • Majonezë, për shije
 • 12 Ullinj të zi, pa kokrra

Udhëzime

 1. Vezët ziejini fort për rreth 10 minuta.
 2. Më pas shpëlajini në ujë të ftohtë dhe qërojini.
 3. Prejini vezët në gjysmë për së gjati.
 4. Hiqni të verdhat dhe lërini mënjanë në një enë të veçantë.
 5. Pruajini me një pirun .
 6. Prisni imët ose grini shkopinjtë e gaforres.
 7. Shtoni shkopinjtë e gaforres, barishtet e grira, kripën dhe majonezën sipas shijes tek të verdhat e vezëve.
 8. Përzieni mirë përzierjen e vezëve.
 9. Ose mbushni gjysmat e vezëve me një lugë ose përdorni një qese tubacioni për të transferuar mbushjen Për të shpërndarë në mënyrë të barabartë mbushjen.
 10. Prisni çdo ulli në gjysmë dhe vendosni gjysmën në secilën përzierje të të verdhës së vezëve.
 11. Prisni ullinjtë e mbetur në rripa shumë të ngushtë dhe vendosini në vezet si kembet e merimanges.
 12. Vezet e mbushura per te pakten 30 minuta i leme ne frigorifer.

Vegla

 • tenë me vezë
 • thikë
 • lugë
 • rende
 • tas
 • pirun