Vezë të mbushura me ullinj, krem djathi dhe mustardë për festën e Halloween

Vezë të mbushura me ullinj

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 28 minuta

Një rostiçeri paksa e frikshme, por shumë e shijshme dhe e përzemërt e Halloween-it e bërë nga vezë të mbushura me ullinj. Sigurisht, jo të gjithë i pëlqejnë merimangat, por këto vezë merimangash janë mjaft të padëmshme dhe madje shumë të lezetshme, dhe për më tepër, ato janë të ngrënshme. Së fundi, këto merimanga janë një meze që përshtatet mirë në tryezën e Halloween. Përbërësit për këtë meze janë shumë të thjeshtë dhe koha e nevojshme për përgatitjen e tij është minimale.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Vezë të mbushura me ullinj
Vezë të mbushura me ullinj

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 28 minuta

Një rostiçeri paksa e frikshme, por shumë e shijshme dhe e përzemërt e Halloween-it e bërë nga vezë të mbushura me ullinj. Sigurisht, jo të gjithë i pëlqejnë merimangat, por këto vezë merimangash janë mjaft të padëmshme dhe madje shumë të lezetshme, dhe për më tepër, ato janë të ngrënshme. Së fundi, këto merimanga janë një meze që përshtatet mirë në tryezën e Halloween. Përbërësit për këtë meze janë shumë të thjeshtë dhe koha e nevojshme për përgatitjen e tij është minimale.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 8 vezë
 • 1-2 lugë majonezë
 • 50-60 g djathë krem
 • 1 lugë mustardë
 • kripë, sipas shijes
 • piper i zi, për shije
 • 15-20 ullinj të zi

Udhëzime

 1. Ziejini vezët fort, më pas lërini të ftohen dhe qëroni.
 2. Preni secilën vezë përgjysmë.
 3. Përdorni një lugë të vogël për të hequr me kujdes të verdhën.
 4. Vendosni të verdhën në një tas dhe copëtojeni me një pirun .
 5. Me majonezë, përziejmë kremin e djathit dhe mustardën.
 6. Redoseni me kripë dhe piper.
 7. Përzierjen e të verdhës së vezës e derdhni në një qese tub. vendosni një gjysmë mbi çdo të verdhë veze.
 8. Ullinjtë e mbetur pritini në rripa shumë të ngushtë dhe vendosini sipër vezës si këmbët e merimangës.

Vegla

 • tenë me vezë
 • thikë
 • pirun
 • qese tubash