Vezë të mbushura me ushqim me mustardë dhe krem djathi për Halloween

Vezë të mbushura me ushqim me mustardë dhe krem djathi për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Në festën e Halloween-it nuk duhet të mungojë ushqimi rrëqethës i bërë nga vezët me merimangat. Ato me krem djathi të shijshëm, krem fraiche dhe mustardë janë thjesht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Vezë të mbushura me ushqim me mustardë dhe krem djathi për Halloween
Vezë të mbushura me ushqim me mustardë dhe krem djathi për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Në festën e Halloween-it nuk duhet të mungojë ushqimi rrëqethës i bërë nga vezët me merimangat. Ato me krem djathi të shijshëm, krem fraiche dhe mustardë janë thjesht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Receta me video, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 4 vezë, mesatare
 • 1 lugë krem djathë
 • 1 lugë krem fraîche, barishte
 • 1 lugë mustardë
 • kripë
 • piper
 • 1 majë sheqer
 • ½ lugë shafran i Indisë
 • 16 ullinj të zi, pa koriza

Udhëzime

 1. Ziejini vezët fort për 5-7 minuta dhe lërini të ftohen.
 2. Qëroni vezët dhe pritini përgjysmë.
 3. Përzierja me të verdhat Mash.
 4. Shtoni kremin e djathit, kremin dhe mustardën.
 5. Redoseni me kripë, piper, shafran të Indisë dhe pak sheqer.
 6. Përziejini mirë mbushjen.
 7. Hidhni kremin në një qese tubash. dhe pritni përafërsisht këndin.
 8. Gjysmat e vezëve Mbushni me kremin.
 9. Gjysmën e ullinjve për së gjati.
 10. Vendosni gjysmën mbi krem për të formuar një trup merimange.
 11. Prisni shirita të ngushtë nga gjysma tjetër e ullirit dhe vendoseni mbi krem për të formuar këmbët e merimangës.
 12. Vezët e mbushura të Halloween me merimanga mund të zbukurohen me lakërishtë ose majdanoz.

Vegla

 • tenë me vezë
 • tas
 • takëm
 • çantë tubash
 • thikë