Vodka e qëlluar me grenadinë dhe lëng portokalli për Halloween

Vodka e qëlluar me grenadinë dhe lëng portokalli për Halloween

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

A ju mungojnë ende pijet atmosferike për festën tuaj të ardhshme të Halloween? Këtu është një recetë për një vodka shumëngjyrëshe me grenadinë dhe lëng portokalli. Përgatitur shpejt dhe dekoruar në një pamje Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Vodka e qëlluar me grenadinë dhe lëng portokalli për Halloween
Vodka e qëlluar me grenadinë dhe lëng portokalli për Halloween

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

A ju mungojnë ende pijet atmosferike për festën tuaj të ardhshme të Halloween? Këtu është një recetë për një vodka shumëngjyrëshe me grenadinë dhe lëng portokalli. Përgatitur shpejt dhe dekoruar në një pamje Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

  • 10 ml vodka
  • 20 ml grenadinë
  • 70 ml lëng portokalli

Udhëzime

  1. Pushojeni buzën e gotës në ujë për kremin.
  2. Dunk në sheqerin kaf.
  3. Përzieni vodkën dhe grenadinën në gotën e qelqit.
  4. Mbusheni butësisht me lëng portokalli.
  5. Shërbejeni gotën me gota në një festë të Halloween .

Vegla

  • glass